KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 15618467
nr 1561 8467
Vicke Andrén
(1856-1930), Sverige
Signerad, akvarell, Porträtt, 46x34 cm, yttermått inklusive ram: 74x59 cm
Kondition: skadat glas
Vicke Andrén, född 1856 i Uddevalla, död 1930 i Stockholm, svensk målare,
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.600 kr
måndag 4 september 2023
kl 18:30:56
1.100 kr
1.200 kr (Budbetjänt)
1.300 kr
1.400 kr (Budbetjänt)
1.500 kr
Vicke Andrén
Läs mer om Vicke Andrén